Klamry zaciskowe posiadają bardzo duże przeznaczenie. Produkowane są też z różnych materiałów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich zgodny dobór i montaż ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Dobierając właściwy gatunek fragmentu montażowego, należy wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego łączenia pakietów drutów, kabli, węży, rurek – http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych wypadkach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na duże temperatury. Mają szeroki zakres przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych wielkościach i są niezwykle wytrzymałe.

Cechuje je ogromna odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na postępowanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być stosowane też w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do sprawnego utwierdzenia zakończeń na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych sprzętów- http://obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie nastręczają przeznaczenia dodatkowych narzędzi, połączenie opaski można przeprowadzić ręcznie.

Istnieją także obejmy określone do zaciskania końcówek nierdzewnych higienicznych, bądź te przeznaczone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *