Klamry zaciskowe posiadają bardzo duże przeznaczenie. Produkowane są też z różnych materiałów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich zgodny dobór i montaż ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Dobierając właściwy gatunek fragmentu montażowego, należy wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego łączenia pakietów drutów, kabli, węży, rurek – http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych wypadkach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na duże temperatury. Mają szeroki zakres przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych wielkościach i są niezwykle wytrzymałe.

Cechuje je ogromna odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na postępowanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być stosowane też w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do sprawnego utwierdzenia zakończeń na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych sprzętów- http://obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie nastręczają przeznaczenia dodatkowych narzędzi, połączenie opaski można przeprowadzić ręcznie.

Istnieją także obejmy określone do zaciskania końcówek nierdzewnych higienicznych, bądź te przeznaczone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *